Klaus Bolving

CEO

Mail: klaus@censec.dk
Phone: + 45 52 13 15 40

Uddannet officer fra Søværnets Officersskole og på masterniveau i militære studier, strategi og ledelse fra Forsvarsakademiet. Har haft en lang række leder- og chefstillinger i Søværnet og det øvrige Forsvar samt været underviser og forsker ved Forsvarsakademiet og Dansk Institut for Internationale Studier.
Aktiv deltager i en række EU-ekspertorganer og netværk inden for sikkerhed og forsvar.

 

Anders Laustsen

Project Development Manager

Mail: anders@censec.dk
Phone: +45 52 13 15 42

Kandidat i International Handel fra Aalborg Universitet og har tidligere arbejdet ved bl.a. Aalborg Universitet og Region Nordjylland. 13 års erfaring med markedsanalyser, internationaliserings og fundraising med særligt fokus på EUs regional- og socialfonde, InnoBooster, COSME, Innovation Express og Markedsmodningsfonden.

 

Anna Andersen

Controller

Mail: anna@censec.dk
Phone: 52 13 15 41

Kandidat i økonomi fra National Aerospace University, Kharkiv, Ukraine.
Uddannet kontorassistent med speciale i økonomi i Danmark. Fem års erfaring med økonomi- styring samt bred arbejdserfaring inden for debitor-, kreditor- og finansstyring, momsafregning, månedsregnskab og årsregnskab.

 

Charlotte Lynge Dalqvist

Business Development Manager

Mail: charlotte@censec.dk
Phone: +45 26 29 76 31

Kandidat i kommunikation og marketing fra Aalborg Universitet og er master i Brand Excellence. 17 års erfaring med kommunikation, formidling, projektledelse og HR – heraf 7 år med klyngearbejde og virksomhedsudvikling. Erfaring fra virksomheder som Siemens, Grundfos og Bon’A Parte.

 

Louise Juel Broch

Communications Manager

Mail: louise@censec.dk
Phone: +45 52  13 15 43

Kandidat i journalistik fra Aarhus Universitet og Danmarks Medie- og Journalisthøjskole. Har aftjent værneret i Hæren og i en årrække været ansat som flyveroverkonstabel af reserven og kommunikationsansvarlig ved Flyvevåbnet myndigheder Helicopter Wing Karup, Air Control Wing og Flyvertaktisk Kommando. 10 års erfaring med journalistik, grafisk fremstilling, web, SoMe etc.

*webmaster

 

Martin Søndergaard

Business Development Manager

Mail: martin@censec.dk
Phone: +45 61 37 05 63

Uddannet officer fra Flyvevåbnets Officersskole og i Teknologibaseret Forretnings-udvikling og Optimering, samt Teknologisk Diplomuddannet (TD) i Operationer og SCM fra Aarhus BSS. Er certificeret som Lean Processkonsulent, samt i PRINCE2 projektledelse.
Har 10 års erfaring fra Flyvevåbnet med arbejdsopgaver på strategisk og operationelt niveau som officer og teknisk leder både herhjemme og på flere internationale missioner.

 

Poul-Erik Hansen

Director Business Networks

Mail: poul-erik@censec.dk
Phone: +45 52 13 15 44

Civilingeniør (EE ) fra Danmarks Tekniske Universitet og senere MBA fra Copenhagen Business School.
Mangeårig erfaring fra telekommunikations- og jernbaneindustrien med ledende chefstillinger. Hertil ni års erfaring fra Forsvarets Efterretningstjeneste.

 

Sofie Jensen

Project Manager

Mail: sofie@censec.dk
Phone: + 45 93 20 15 40

Kandidat i Udvikling og Internationale Forhold med speciale i Kina fra Aalborg Universitet og er certificeret PRINCE2-projektleder.
Har blandt andet tidligere arbejdet som projektleder ved Southern Graphics Systems i München og har 10 års erfaring med udvikling, koordinering og eksekvering af projekter og tværfagligt og internationalt samarbejde.

*webmaster

 

Rådgivere:

Ole Larsen Kandborg

Strategic Adviser

Mail: info@censec.dk
Phone: +45 23 71 46 59

Kurt Mosgaard

Special Adviser on UN

Mail: km@mosgaardconsulting.com
Phone: +45 2554 6405

Brad Beach

Special Adviser on Drones

Mail: brbe@mmmi.sdu.dk
Phone: +45 65 50 95 23

Bo Leimand

Special Adviser on NATO

Mail: jbleimand@gmail.com
Phone: +45 4132 8895

Michael E. Goodsite

Special Adviser on Green Defence

Mail: migo@tek.sdu.dk
Phone: +45 60 11 25 57

John Foley

Special Adviser on Cyber Security

Mail: jmfoley@gmail.com
Phone: +45 5116 8661          

Pauline Medori

Special Adviser on International Aerospace

Mail: pauline@medori-international-business.com
Phone: +49 152 58 419 624